TLÜ/Kalev kaotas esimese FIBA Europe Cup mängu võideldes

TLÜ/Kalev vs BC Mures

TLÜ/Kalevi esimene euromäng kaotati BC Muresele seisuga 58-70.

Kuigi Kalevile kuulub alagrupi punase laterna staatus, näidati täna võitluslikku mängu ja tõestati, et Euroopasse ei mindud nalja tegema. Esimene poolaeg kaotati vaid kahe punktiga, 32-34. Vahe tuli sisse kolmandal veerandil, mille kodumeeskond suutis 7 punktiga võita. Viimasel veerandil tuli Kalev veel 9 punkti kaugusele, aga enne potentsiaalset tagasitulekut kõlas lõpusireen ja tablool numbrid 58-70.

Lauavõitluse võitis Kalev 49-37, aga kehv kahepunktivisete tabavus (37% vs vasaste 54%) ja suur pallikaotuste arv (18 vs vastaste 12, sealjuures punktid pallikaotustest 10 vs 22 ehk saatuslikud 12 punkti) olid madalaskoorilise esituse peamisteks põhjustajateks.

Meie punktitoojad olid Janis Vahter 11 punktiga, Khyle Marshall 11 punktiga (sealjuures väljakult visked vaid 4/14) ja 7 lauapalliga. Jahmal Jones lisas 10 punkti ja 6 resultatiivset söötu, Josiah Heath võttis 12 lauapalli ja viskas 4 punkti, Robertas Grabauskas 6 punkti ja 8 lauapalli, Martin Jurtomilt 5 punkti ja 6 lauapalli, Reimo Tammelt 6 punkti, Kaido Saksalt 5 punkti ning Mihkel Kurg piirdus ühe resultatiivse söödu ja ühe lauapalliga.

Vastastel viskas Mohammed 18 punkti, Ernests Kalve lisas 11 punkti ja 10 lauapalli ja Goran Martinic 10 punkti ja 10 resultatiivset söötu.

Üritame esimesel võimalusel tuua teieni ka pildid mängust ja muljed Rumeeniast kohapealt.